Най-добрата страна на Коневъдство

Множество безстопанствени коне бяха заснети на път за хижа в Централния Балкан.…

Благоприятно влияние върху беговото коневъдство имаха и конезаводите „Камчия" край Дългопол, „Орешак" край Варна и „Тодор Икономово" край Шумен.

Делиорманският кон се среща в района на Североизточна България.

Необходими знания и умения – Работникът в животновъдството трябва да може да работи в екип, да осъществява ефективна комуникация с други лица, да притежава умения за работа с различни селскостопански уреди и съоръжения.

в конна база „Тракиец“, намираща се в село Житница, близо до Пловдив.

Асеновград Благоевград Бургас Варна Велико Търново Видин Враца Габрово Добрич Пазарджик Перник Плевен Пловдив Русе Сливен София Стара Загора Хасково Шумен Ямбол

Интересът към тях е голям поради развитието на дърводобива, високите цени на горивата и износът на коне за месо. За съжаление популацията е малка и производството на коне от тази порода не може да задоволи търсенето поради ограничения брой кобили-майки в конезавода. В последно време висококачествени животни отглеждат и много частни собственици.

Отглеждането на коне се извършва в конеферми. Конят се е използвал дълги години като основен помощник, като впрегатен и ездитен добитък.

Използват се като средство за предотвратяване на заболявания, както и за да компенсират липсващите вещества в организма. За хранене на конете се използват

Коневъдство – първа степен на Коневъдство професионална квалификация. Обучението е свързано с усвояване на методите за отглеждане и развъждане на коне.

Една от емблемите на родното коневъдство е породата Български спортен кон (БСК), която през последните години се превърна и в една от най-разпространените в нашата страна.

Отраслите в животновъдството се групират в зависимост от отглежданите видове (включително породи и хибриди) животни. Трябва да се отбележи, че българите, както и повечето източни народи назовават животни от един и същи вид с различни имена, в зависимост от възрастта и пола, като добиваните от тях ресурси носят същите имена и показват качествата на продукта.

Поради това прахът и замърсяванията трябва да се отстраняват редовно от силозите.

Главата е с удължена лицева част, а шията е дълга и добре замускулена. Гръдният кош е дълбок, широк и дълъг. По екстериор Дунавските коне се доближават до малкия Но­ниус. Цветът е черен и по-рядко тъмнокестеняв.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Най-добрата страна на Коневъдство”

Leave a Reply

Gravatar